Praca zdalna to dla wielu etatowców norma. Nierzadko korzystają z jej dobrodziejstw osoby odbywające delegacje, a które w tym samym czasie zajmują się kwestiami związanymi z pracownikami w siedzibie firmy, a także agenci nieruchomości czy opiekunowie prawni małych dzieci.

Aktualnie, gdy mamy do czynienia z niebezpiecznym wirusem, wiele firm decyduje się na zamknięcie siedzib przy równoczesnym zlecaniu zatrudnionym realizowanie bieżących zadań z miejsca zamieszkania. Tego typu podejście do tematu powoduje inny problem, a mianowicie, jakie programy zapewniają dostęp do funkcji niezbędnych do przejścia na tryb home office. Pracodawcy odbywają szkolenia online z zakresu oprogramowania do wykorzystania, w przypadku gdy w grę wchodzi praca zdalna. Także przedstawiamy parę pomysłów, co robić i z czego skorzystać.

Microsoft Office Online
Nie wszyscy są zwolennikami rozwiązań zastosowanych przez produkt Google w kwestii arkuszy kalkulacyjnych i dokumentów tekstowych. Dla nich opcją jest wersja popularnego Microsoft Office w wersji internetowej, dzięki któremu praca zdalna będzie dużo łatwiejsza do szybkiego wprowadzenia. Jest ona okrojona z niektórych funkcji, ale całkowicie wystarczająca.

Trello
Programy do pracy zdalnej powinny gwarantować coś więcej, a mianowicie organizację pracy i efektywne kierowanie zespołem. Takie możliwości oferuje program Trello, niezastąpiony w takich przypadkach. Ma całkiem sporo wartościowych funkcji, które z czasem się odkrywa, a te podstawowe są intuicyjne i nadają się do opanowania w niedługim czasie.

Evernote
To natomiast propozycja dla tych, którzy organizują pracę zespołu na zasadach burzy mózgów albo po prostu lubią robić notatki. Program ten znajduje się w TOP 3, gdy chodzi o zastąpienie oldschoolowego notatnika. Funkcje Evernote zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających! Oczywiście notatki trafiają do chmury i jest możliwe pobranie ich z dowolnego miejsca i sprzętu.