Jak wzmocnić szkolenie? Webinary!

Jak wzmocnić szkolenie? Webinary!

Niełatwo znaleźć na rynku firmę, która kompleksowo zajmuje się szkoleniem swoich kursantów.

Są tematy, które niełatwo będzie wytłumaczyć na spotkaniach szkoleniowych. Dlatego pojawia się pomysł, aby uzupełniać je przez webinary. Jest to świetna metoda na otrzymanie dodatkowych kompetencji przez pracowników bez potrzeby wychodzenia z biura. Zapisanie się na szkolenia online jest stosunkowo proste, a dodatkowo powodują one mniejsze koszty niż szkolenia stacjonarne.

Zyski są dość zbliżone – po ukończeniu spotkania i ewentualnym rozwiązaniu testu końcowego, pracownicy otrzymują wartościowe certyfikaty, mogące na przyszłość zwiększyć ich szansę na podwyżkę czy też bardziej zadowalające miejsce pracy. Dostępność tego typu opcji często wiąże się też z tym, jak wygląda zarządzanie praca zdalna w danym zakładzie pracy.

Szefowie mają możliwość zlecenia swoim podwładnym wzięcia udziału w webinarach z domu. Aktualnie w czasie epidemii będą z tego dużo chętniej korzystać. Udział w szkoleniach online z domu wymaga od uczestników zainstalowania bezpłatnego oprogramowania (jednak nie w każdym przypadku, ponieważ niektóre komunikatory są używane w wersji przez przeglądarkę).

Osoba prowadząca takie szkolenie, nie tylko będzie dla nas widoczna w okienku kamery.

Udostępni tam również podgląd swojego pulpitu oraz prezentację wcześniej na tę okazję przygotowaną. Najbardziej prestiżowe firmy szkoleniowe gwarantują dostęp do gratisowych materiałów dla swoich kursantów także po zakończeniu pełnego cyklu.

Webinary mają zasadniczą przewagę, że bez problemu stworzymy sobie notatki na laptopie poprzez używanie zrzutów z ekranu i zaznaczaniu najważniejszych dla nas tematów. Można również zapytać o możliwość późniejszego skontaktowania się z prowadzącym w razie pojawienia się dodatkowych niejasności.

Dodaj komentarz