Jak wyglądają szkolenia online? Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na umożliwienie pracownikom podejmowania pracy w trybie online. Każdy z nich może wykonywać swoje zadania z miejsca zamieszkania lub z kawiarni. Nowoczesna forma zatrudnienia wymaga od pracownika ogromnej samodyscypliny, a ze strony zatrudniającego wiedzy na czym polega zarządzanie praca zdalna.

Następnym wyzwaniem przed którym stają jest poszerzanie wiedzy. Stąd ostatnio popularną formą są szkolenia online z różnego zakresu. Otrzymują do nich dostęp zaproszone osoby. Wystarczy, że posłużą się wysłanym za pośrednictwem poczty mailowej linkiem.

Na szkolenia w takim trybie zapisać się można również indywidualnie, w celu rozwijania własnej wiedzy i zainteresowań, a równocześnie wzmocnienia swojej pozycji na rynku pracy. Natomiast osoby zarządzające zakładem pracy decydują się na zapisanie swoich pracowników na szkolenia online, aby wzmocnić ich kompetencje i wprowadzić usprawnienia w miejscu pracy.

Każdy uczestnik kursu otrzymuje dostęp do platformy szkoleniowej, a także zaproszenie na webinary, które odbywają się w ramach wybranego programu. Największą korzyścią związaną z formą online zdobywania wiedzy, jest podział kursu na moduły. Całość jest podzielona na kilka sesji, a nie omawiana podczas kilku godzin non-stop. Kursanci realizują dodatkowe ćwiczenia.

W razie wątpliwości zadają pytania opiekunowi szkolenia. Jeśli jest ono zasadnicze – omawia się je podczas webinaru, a w przypadku gdy jest to kwestia doprecyzowania jakiegoś tematu, nauczyciel odpowiada każdemu w prywatnej wiadomości. Szkolenia online zakończone są w przeważającej ilości przypadków testem. Ma on na celu potwierdzenie nowych kwalifikacji. Po uzyskaniu wystarczającej ilości punktów, kursantom wystawiony zostaje certyfikat.

Dodaj komentarz