Zarządzanie projektami w firmie, aby było efektywne wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia i przede wszystkim zaangażowania od project managera i to na każdym z etapów realizacji projektu.

Zarówno proces planowania poszczególnych zadań, ich rozdzielania, wykonywania, monitorowania postępów czy końcowa ocena – wszystko to powinno zostać wykonane w sposób w pełni profesjonalny.

Osoby pracujące na stanowisku project managera z pewnością zdają sobie sprawę z tego, że jest kilka najbardziej popularnych metodyk zarządzania projektami. Chcąc dobrze poznać je wszystkie warto wybrać się na specjalistyczne szkolenia z tej tematyki.

Project manager szkolenia – dla kogo jest ta propozycja?

W szkoleniach otwartych dotyczących tematyki zarządzania projektami może wziąć udział każda chętna osoba. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i uiścić opłatę w stosownym czasie. Nie jest przeprowadzany żaden proces weryfikacyjny posiadanych umiejętności czy kompetencji.

Nie oznacza to oczywiście, że agile project management szkolenie jest dla każdego tak samo przydatne. Osoby, które nie planują wiązać swojej przyszłości zawodowej ze stanowiskiem project managera lub kierownika, lepiej niech wybiorą jednostki szkoleniowe bardziej dostosowane do własnych potrzeb, a oferta szkoleniowa jest naprawdę bogata.

Szkolenie project manager – jakie przyniesie efekty?

Efekty szkoleniowe w dużej mierze zależą od zaangażowania samego kursanta. Jeżeli ktoś wybiera się na SCRUM szkolenie wyłącznie pod wpływem presji zewnętrznej (na przykład dlatego, że szef mu kazał) i nie ma przy tym krzty motywacji wewnętrznej do samorozwoju; zdobycia wiedzy z metodyk zwinnych, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet najlepsza kadra szkoleniowa czy idealnie dopracowany program szkolenia nie zdziałają cudów i osoba taka raczej niewiele wyciągnie z kilkunastogodzinnego szkolenia.

Idąc na szkolenie warto przemyśleć czego się po nim oczekuje i w pełni się w nie zaangażować. Szkolenia to jedna z najbardziej efektywnych metod zdobywania wiedzy, warto więc wykorzystać wszelkie dostępne możliwości.