Dofinansowania kursów unijnych pozwala na szybkie i efektywne podniesienie kompetencji pracowników.

Ogromny wybór rodzajów i tematyki szkoleń, które dostępne są w Bazie Usług Rozwojowych, pozwala niemal każdemu przedsiębiorcy znaleźć kursy, które pozwolą na zwiększenie efektywności działań i rozwój przedsiębiorstwa.

Jednak jak zarejestrować pracownika na szkolenie? Oto krótki poradnik, który pozwoli na uzyskanie dofinansowania na szkolenia w kilku krokach!

• Znajdź i wybierz interesujące szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych. To z pewnością najtrudniejszy krok – w końcu w BUR znajdziesz setki kursów, które mogą podnieść kwalifikacje Twoich pracowników.
  • Nawiąż kontakt z Operatorem, który koordynuje działalność projektu na terenie Twojego województwa. Pamiętaj, że liczy się miejsce rejestracji przedsiębiorstwa i to ono wyznacza województwo, które powinieneś brać pod uwagę w trakcie kontaktu z Operatorem.
  • Operator poinformuje Cię o wszystkich kolejnych krokach formalnych oraz pomoże wypełnić wymagane wnioski. Dzięki temu unikniesz błędów, a dodatkowo w krótkim czasie dowiesz się o możliwych dofinansowaniach. W trakcie rozmów będziesz również zobowiązany do podpisania umowy z Operatorem.
  • Następnie musisz zapisać się na wybrany kurs poprzez Bazę Usług Rozwojowych.

Gdy już zapisałeś się na szkolenie, pora je oczywiście odbyć! Po zakończonym kursie masz okazję do wystawienia oceny na platformie BUR, dzięki czemu dasz sygnał innym użytkownikom o jakości usług świadczonych przez daną firmę edukacyjną.

Po zakończonym szkoleniu jesteś również zobowiązany do opłacenia faktury za nie – dopiero wówczas powinieneś skontaktować się z Operatorem w celu uzyskania refundacji w kwocie, jaka wcześniej była ustalona.

Musisz pamiętać, że dofinansowania ze środków unijnych polegają na zwrocie konkretnych środków pieniężnych, które już zostały wydane na szkolenie już kurs – to bardzo ważne, ponieważ biorąc udział w programie musisz liczyć się z koniecznością zapłacenia za wybrane szkolenia, za które dopiero później otrzymasz zwrot części kosztów.