Agile, scrum, developer, scrum master, product owner – te słowa kojarzą się przede wszystkim osobom pracującym w branży IT, lecz, czy spolszczona nazwa zwinne zarządzanie jest stosowana tylko do projektów IT? Nic bardziej mylnego.

Zwinne zarządzanie bez względu na to, co jest obiektem projektu, o ile spełnione są założenia i warunki projektowe, może zostać zastosowane w dowolnej branży. Przykładów można mnożyć – lecz wymieńmy tutaj chociażby sektor inżynieryjny, komunikacyjny, HR, a nawet public relations.

Zwinne zarządzanie znajduje zastosowanie tam, gdzie wymaga się od pracowników szybkiej reakcji na zmieniające się warunki a także wymagania klienta, gdzie kluczowym jest szybkie rozwiązywanie pojawiających się problemów w wyniku podjętych działań, gdzie potrzebna jest ekspertyza wielu indywidualnych pracowników, gdzie komunikacja to klucz do sukcesu.

Szkolenie scrum developer jest zatem dedykowane nie tylko tym, którzy pracują w branży IT, ale także tym, którzy spodziewają się, że ich projekt może wymagać cech opisanych powyżej. Agile project management szkolenie najlepiej przedstawia założenia zwinnego zarządzania, jak i techniki, z którymi warto połączyć taki model zarządzania aby upewnić się, że ten system zarządzania przyniesie najlepsze możliwe efekty.

Doskonałym uzupełnieniem są szkolenia scrum – nastawione na jasny i klarowny przekaz informacji co do ról występujących w tym frameworku, ich zakresu obowiązków, oraz jak to połączyć w różnych projektach w różnych branżach.

Projekty realizowane z użyciem zwinnego zarządzania potrafią pomóc w osiągnięciu niebywałych sukcesów i przyciągnąć wielu nowych klientów do korzystania z usług lub produktów danej firmy czy przedsiębiorstwa, niezależnie od tego czy dotyczy to branży IT, czy innych.

Oczywiście należy umiejętnie wprowadzić do naszej firmy zwinne zarządzanie, aby wszyscy członkowie zespołu mieli jasne instrukcje co do zakresu przypisanych obowiązków i potrafili sami wykonywać swoje zadania w oparciu o zdobytą wiedzę.